Hotel z basenami

Strefa Wellness to magiczna przestrzeń, która wprawia w błogi stan odprężenia. Nasze baseny pozwolą subtelnie się zrelaksować, zaś rozpościerający się za oknami widok da niezwykłą bliskości natury. Zapraszamy do naszego hotelu SPA z basenem.

Baseny i jacuzzi

Strefa Wellness zachęca bogatą ofertą, która nie tylko pozwoli się zrelaksować, ale także wpłynie na zdrowie i samopoczucie.
Dla Gości Hotelu Olivia Medical Spa, a także Gości z zewnątrz przygotowaliśmy strefę wellness wyposażoną w basen rekreacyjny, termalny basen solankowy, saunę fińską, ziołową i parową, dwa jacuzzi wewnętrzne oraz dwa jacuzzi zewnętrzne w tym jedno solankowe czynne cały rok.
Baseny o wymiarach 16x6 m, różnią się głębokością:
*Basen rekreacyjny o głębokości od 130 cm do 165 cm
*Basen termalny solankowy o głębokości około 150 cm.

Basen i jacuzzi solankowe

Kąpiele termalne w solance to pobyt w wodzie mineralnej bogatej m.in. w wapń, potas, magnez, jod i brom - pierwiastki mające dobroczynny wpływ na pracę całego organizmu. Termalny basen i jacuzzi wypełnione są solanką o stężeniu do 6 %. Kąpiel solankowa działa uspokajająco i pozwala się zrelaksować. Posiada właściwości lecznicze dla skóry. Mogą korzystać z niej również dzieci.
Dodatkową atrakcją dla Gości są dwa jacuzzi zewnętrzne z dużymi słonecznymi tarasami do opalania. Termalne jacuzzi solankowe usytuowane w zacisznym miejscu na południowej stronie hotelu pozwoli na niezapomniany relaks wśród malowniczych krajobrazów. Kąpielami można cieszyć się również w okresie zimowym z pięknym widokiem na wzgórza i ośnieżony stok narciarski.

Sauna parowa

Temperatura w saunie parowej jest stosunkowo niska i wynosi ok. 45 - 60°C, natomiast powietrze ma bardzo wysoką wilgotność, co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, bo do 15 minut. Właściwości sauny parowej obejmują liczne zalety. Do najpopularniejszych korzyści zaliczymy przede wszystkim:
•Odprężenie ciała – uderzenie pary wodnej, a także wysokiej temperatury, powoduje rozluźnienie mięśni, a przy tym odprężenie całego organizmu. Przynosi korzyści szczególnie osobom zapracowanym, zmagającym się z regularnym stresem, jak i również mającym problem z rozluźnieniem całego ciała.
•Lepsze dotlenienie organizmu – sauna przyczynia się do wzrostu przepływu krwi w organizmie. Dzięki czemu w saunie następuje jeszcze lepsze dotlenienie wszystkich organów wewnętrznych.
•Usuwanie toksyn – właściwości sauny parowej są nieocenione w przypadku usuwania niepożądanych toksyn z organizmu. Obecnie jesteśmy szczególnie narażeni na działanie zanieczyszczeń, a także ciężkich metali, które bez regularnego usuwania, są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów.

Sauna sucha

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, których nie polewa się wodą. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową, to dobre rozwiązanie także dla osób po zawale serca (jednak mogą z niej korzystać nie wcześniej niż po pół roku). W tak wysokiej temperaturze można przebywać nie dłużej niż 12 minut.

Sauna ziołowa

Suna ziołowa idealna jest dla osób, które cenią sonie piękny zapach unoszący się w powietrzu, który ma duży wpływ na drogi oddechowe. To rodzaj sauny parowej, w której para wodna zawiera wywar z ziół i relaksujące olejki eteryczne. Zapachowe inhalacje parowe przeprowadza się w temperaturze 45 ºC i w wilgotności dochodzącej do 80%. W saunie można przebywać do 30 minut .

Strefa Wellness czynna codziennie:
poniedziałek-czwartek 9.00-21.00
piątek-niedziela i dni świąteczne 9.00-22.00

Dla Gości Hotelu Olivia Medical Spa nielimitowany bezpłatny dostęp do Strefy Wellness.

Wejście do strefy Wellnes w Olivia Medical SPA*****
(baseny, jacuzzi, sauny).
Cennik obowiązuje od 24.01.2023r.

1 h + 15 min.

Dzieci do lat 3 (tylko w specjalnych pielucho-majtkach) Gratis
Dzieci 4-13 lat – 20 PLN
Osoby od 14 lat – 29 PLN
Bilet rodzinny 2+2 – 90 PLN

2 h + 15 min.

Dzieci do lat 3 (tylko w specjalnych pielucho-majtkach) Gratis
Dzieci 4-13 lat –  38 PLN
Osoby od 14 lat – 54 PLN
Bilet rodzinny 2+2 – 170 PLN

Karnet

10 wejść 260 PLN
20 wejść 450 PLN

Dopłata za przedłużenie czasu naliczana za każdy rozpoczęty kwadrans: dzieci-5zł, osoby dorosłe- 6 zł.

Nasza woda jest poddawana ciągłej analizie zachowując najwyższe standardy.

Skomielna Czarna 488
32-437 Skomielna Czarna
email: hotel@oliviaspa.pl
Numer konta bankowego: mBank 21 1140 1081 0000 3221 6100 1094

Wyznacz trasę
2019 © HOTEL OLIVIA**** SPA